Bramy garażowe  -  segmentowe,

+ automatyka

Bramy posesyjne, ogrodzenia

balustrady, kraty

uchylne, rolowane

Bramy

AUTORYZOWANY

PARTNER HANDLOWY

BRAMY PRZEMYSŁOWE - segmentowe

do aranżacji własnej, rolowane, przesuwne, przeciwpożarowe, kraty rolowane

Bramy segmentowe otwierają się pionowo, pozostawiając wolne miejsce przed i za bramą. Mogą być odstawiane płasko pod stropem, pionowo nad otworem lub równolegle do skośnego dachu. Seria bram 50 to szeroka oferta, obejmująca bramy ze stali lub aluminium bądź w kombinacji stali i aluminium, która przekonuje najnowocześniejszym wzornictwem i wysokim poziomem bezpieczeństwa potwierdzonym certyfikatem.

Bramy segmentowe typu speed to konieczność w przypadku zamknięć dla straży pożarnej lub hal, w których szybko realizuje się procesy produkcyjne. Kompaktowe bramy segmentowe stanowią idealne rozwiązanie do jasnych hal o szklanych fasadach i przeszklonych kopułach.

 

Największa odporność na zarysowania

Montowane w bramach przeszklenie DURATEC z tworzywa sztucznego zachowuje swoją przejrzystość nawet mimo silnych obciążeń mechanicznych w trudnych warunkach przemysłowych. Specjalna powierzchnia zewnętrzna szyby, którą stosuje się też w reflektorach samochodowych, stanowi trwałą ochronę przed zarysowaniami i śladami czyszczenia.

Efektywna izolacyjność cieplna bram przemysłowych segmentowych z zastosowaniem ThermoFrame – ościeżnicą oddzieloną termicznie od murowanej ściany budynku.

Ogrzewane hale wymagają zastosowania dobrze ocieplonych bram. Stąd przemysłowe bramy segmentowe Hörmann są oferowane opcjonalnie z zastosowaniem ThermoFrame .  Dodatkowe uszczelki wargowe, montowane po obu stronach i w górnej części bramy, zapobiegają utracie ogrzanego bądź schłodzonego powietrza. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu współczynnik izolacyjności cieplnej wzrasta nawet o 36 %. Bramy DPU są dostarczane z ThermoFrame w standardzie.

Drzwi przejściowe bez wystającego progu.

Drzwi przejściowe wyposażone w wyjątkowo płaski próg ze stali nierdzewnej ułatwiają przechodzenie przez bramę. W bramach o szerokości do 5510 mm próg ma na środku wysokość jedynie 10 mm, a na krawędziach 5 mm. Ten rodzaj konstrukcji znacznie zmniejsza ryzyko potknięcia i ułatwia przejazd wózków transportowych. Drzwi przejściowe Hörmann bez wystającego progu spełniają, pod pewnymi warunkami, wymagania stawiane drzwiom ewakuacyjnymi i mogą być stosowane w budownictwie przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.

 

14 kolorów podstawowych

bez dopłaty w przypadku ocieplanych segmentów stalowych.

Odpowiednia kolorystyka coraz częściej podkreśla wizerunek firmy. Szczególnie nadają się do tego celu lakierowane bramy do hal.

Firma Hörmann dostarcza wszystkie przemysłowe bramy segmentowe z powłoką gruntującą w 14 kolorach preferowanych i w niemal 200 kolorach wg palety RAL i NCS.

Lakierowanie na mokro od strony wewnętrznej i zewnętrznej bramy, bądź też zastosowanie technologii coil-coating do powlekania ocieplanych segmentów o grubości 42 mm w kolorach preferowanych, zapewnia trwałość i najwyższą jakość powłoki lakierniczej – bramy pozostają atrakcyjne przez długi czas.

Parametry bezpieczeństwa zgodnie z normą europejską PN EN 13241-1

2 grubości segmentów

42 mm

80 mm

Wytrzymałe segmenty o grubości 42 mm (SPU F42)

Bramy Hörmann wykonane z segmentów o grubości 42 mm wypełnionych pianką PU są szczególnie odporne na obciążenia mechaniczne i gwarantują dobrą izolacyjność cieplną.

 

Najlepiej ocieplone segmenty o grubości 80 mm (DPU)

Bramy Hörmann DPU zbudowane z segmentów o grubości 80 mm, wyposażonych w przegrodę termiczną, gwarantują wyjątkowo dobre właściwości termoizolacyjne. Rewelacyjny współczynnik przenikania ciepła (do 0,48 W/ (m²·K)* bramy osiągają dzięki zastosowaniu przegrody termicznej między zewnętrzną a wewnętrzną stroną stalowych segmentów. To zapobiega tworzeniu się skropliny od wewnętrznej strony bramy.

Bazę dla wykończenia powierzchni segmentów w bramach stalowych lub bramach z cokołem stanowią ocynkowana ogniowo blacha stalowa i adhezyjna powłoka gruntująca (2K PU), które chronią bramę przed wpływem warunków atmosferycznych.

 

Odporna powierzchnia Stucco (SPU F42, DPU, APU F42, APU F42 S-Line)

Powierzchnia bramy przetłaczana w strukturze Stucco ma jednolitą i równomierną strukturę, przez co jest odporna na zabrudzenia i lekkie zarysowania.

 

Szlachetna powierzchnia Mircograin (SPU F42, APU F42, APU F42 S-Line)

Micrograin przekonuje gładką powierzchnią i charakterystyczną delikatną strukturą liniową. Ten rodzaj powierzchni szczególnie dobrze komponuje się z elewacjami wykonanymi w nowoczesnym i zdecydowanym stylu. Płyta bramy jest od wewnątrz wykonana zasadniczo w strukturze Stucco, w kolorze biało-szarym RAL 9002.

2 rodzaje

powierzchni segmentów

Struktura

Stucco

Micrograin

2 rodzaje profili

Profil normalny

Profil Thermo z przegrodą termiczną

Profil normalny (APU F42, ALR F42, APU F42 S-Line, ALR F42 S-Line, ALR Glazing, ALR Vitraplan)

Rama przeszklenia jest standardowo wykonana z wytrzymałych wysokogatunkowych profili aluminiowych, które nadają się do codziennej eksploatacji w przemyśle i sektorze drobnej wytwórczości. Profil normalny bez przegrody termicznej jest idealny do hal, które nie wymagają ani specjalnego ogrzewania ani chłodzenia.

 

Profil z przegrodą termiczną (APU F42 Thermo, ALR F42 Thermo)

Oddzielenie zewnętrznej i wewnętrznej strony profili przy pomocy przegród termicznych gwarantuje dobre właściwości termoizolacyjne. Tego typu profile izolowane termicznie należy stosować w halach, gdzie izolacyjność cieplna odgrywa bardzo ważną rolę. Przeszklenia 3-szybowe lub typu Klima dodatkowo

wzmacniają efektywność energetyczną.

Profil normalny / profil z przegrodą termiczną (Thermo) (APU F42, ALR F42, APU F42 Thermo, ALR F42 Thermo)

Szerokość profili wynosi standardowo 52 mm. Łączenia segmentów mają po 120 mm szerokości, łącznie z uszczelką i zabezpieczeniem przed przytrzaśnięciem palców.

 

Profil S-Line (APU F42 S-Line, ALR F42 S-Line)

Wąska konstrukcja ramowa S-Line charakteryzuje się tym, że szerokość profili pionowych i poziomych w miejscu łączenia segmentów jest zawsze taka sama i wynosi 65 mm, dzięki czemu brama dyskretnie komponuje się nowoczesnymi elewacjami o dużych przeszklonych powierzchniach. Charakterystyczna trapezowa symetria o ściętych krawędziach powoduje, że profile S-Line sprawiają

wrażenie wyjątkowo filigranowych. Niewidoczne łączenia segmentów są wyposażone w uszczelki i zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców.

2 widoki profili

52 mm

Profil normalny

120 mm

Profil Profil S-Line

65 mm

65 mm

Mamy dla Twojego domu coraz doskonalsze rozwiązania